8 Maddede TikTok Fenomeni Olmak

Tiktok’da Fenomen Olmak

Nasıl takipçi kazanacağınızı, nasıl popüler olacağınızı ve hatta TikTok’ta nasıl ünlü olacağınızı merak ediyor musunuz? 2016’daki lansmanından bu yana TikTok, en popüler ve en popüler sosyal medya platformlarından biri haline geldi. TikTok, gençler arasında rakipsiz bir erişime ve çekiciliğe sahiptir. Z kuşağı TikTok’u seviyor ama seven sadece onlar değil. 2020 yılında TikTok’un 800 milyon aktif kullanıcısı vardı.‍

TikTok’ta ünlü olmak, muhtemelen dünya çapında yüz milyonlarca insan tarafından paylaşılan bir istektir. Platform birkaç yıldır yayında olmasına rağmen TikTok’ta ünlü olmak için çok geç değil. Uygulama hakkında ve nasıl takipçi kazanılacağı hakkında bilgi edinmek için biraz zaman ayırırsanız, çok yakında kitlenizi deli gibi büyüteceksiniz. Şanslısınız, bu konularda bir iki şey biliyoruz. Gelelim ipuçlarına! 

Takipçi Alma, Popüler Olma ve TikTok’ta Ünlü Olmanın 8 Yolu

1. Yüksek Kaliteli İçerik Yayınlayın

Çoğu sosyal medya platformu gibi, tutarlı bir şekilde içerik yayınlamak, TikTok’ta da daha fazla takipçi edinmenin anahtarıdır.‍

Her gün, günde en az bir kez gönderi paylaşmak en iyisidir. Daha fazlasını göndermek her zaman daha iyidir, ancak “her gün yayınla” kuralının bir istisnası vardır. Daha uzun içerik oluşturan bir TikToker iseniz, haftada 2-3 kez paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca, sık sık önemsiz şeyler göndererek ünlü olmayı beklemeyin. İçeriğinizin her zaman yüksek kaliteli olması gerekir. Hiç kimse akışında düşük kaliteli içerik istemez.

2. Temanızı Bulun

TikTok’ta herkes tarafından sevilme fikrini hayal etmek eğlencelidir, ancak bir konu bulmayı ve buna bağlı kalmayı düşünmek biraz daha gerçekçi.

‍Ne tür takipçiler istediğinizi düşünün ve onlara hitap eden videolar hazırlayın.

Konunuzu bulmak için ilginizi çeken 2 veya 3 şeyi birleştirin. Örneğin, giyim markanız için pazarlamayı ele alalım . TikTok’ta moda hakkında videolar yayınlayan sayısız kız var, ancak 1,80 den daha uzun kızlar için modayla ilgili içerik yayınlarsanız, kendinize bir yeriniz var!

Bir konunuz varsa ve düzenli olarak yüksek kaliteli içerik yayınlarsanız, tema yönüyle tamamen ilgilenmeseler bile sonunda tonlarca takipçi alırsınız. Önceki örneğimizi kullanırsak, denemeler ve ürün incelemeleri gibi modayla ilgili harika TikTok’lar yayınlarsanız, 1,80’den kısa olsalar bile modayı seven takipçiler alırsınız”.

3. Kutunun Dışında Düşünün

“Kutunun dışında düşün” demek sevimsiz geliyor ama TikTok’ta öne çıkmak istiyorsanız yaratıcı olmanız gerekiyor.

Trendlerden para kazanmak iyidir, ama aynı zamanda onları denemek ve başlatmak da iyidir. Diğerlerinin tam olarak yayınladığını paylaşmayın. Konunuza veya kategorinize nasıl yeni bir şey getirebileceğinizi düşünün. İzlemesi eğlenceli ve insanların arkadaşlarıyla paylaşmak isteyeceği videolar hazırlayın.

4. Trendleri Belirleyin ve Onlara Katılın

Benzersiz ve yaratıcı olmak iyidir, ancak daha fazla takipçi edinmek istiyorsanız trendlere atlamalısınız. Yükselen trendleri belirleyin ve en kısa sürede içerik oluşturun. Trendler, belirli bir şarkının, görsel efektlerin veya şaka türünün kullanılmasını içerebilir. Akışınızda ne tür trendler olduğuna bir göz atın ve ardından eğlenceye katılın! Sadece yüksek kalitede içerikler olduğuna emin olun.

5. Kendiniz Olun

TikTok’ta meşhur olmak isteseniz bile, içeriğiniz herkesin sevimli veya komik olduğunu düşündüğü şeylerle ilgili olmamalıdır. Gerçek ve hakiki olmalıdır. Sizce şirin mi komik mi? Bu tarz veya mizaha sahip başka TikTok görmemiş olsanız bile bunu dünyayla paylaşın.

Tiktok’ta derinleşmek istiyorsanız, pozitif görüşler olmasa bile görüşlerinizi ve bakış açılarınızı paylaşmaktan korkmayın. Bazı insanlar sizinle aynı fikirde olacak ya da en azından kitlelere karşı çıkma cesaretinize saygı gösterecek. Diğer TikToker’lardan ilham alın, ancak kendinize sadık kalın ve size özel olan kişiliği paylaşın.

6. İçeriğinizi Herkesin Sevmeyeceğini Kabul Edin

TikTok’ta ünlü olmak herkesin sizi seveceği anlamına gelmez. Bazı insanlar içeriğinizi beğenmeyecek ve birkaç kişi sizin hakkınızda olumsuz şeyler söyleyecektir. Birisi sizin görüşlerinizle aynı fikirde değilse, onları duymak iyidir, ancak birisi kaba veya düpedüz olumsuz ise, onları görmezden gelmek en iyisidir. TikTok’ta popüler olmaya çalışıyorsanız, bazı kişilerin videolarınızı beğenmeyeceğini kabul etmek en iyisidir. Unutma, kimse herkes tarafından sevilmez.

7. Diğer TikToker’larla Bağlantı Kur

Ünlü olmak isteyen birçok TikToker var ama herkes buna sıcak olarak bakmıyor. TikToker arkadaşlarınıza karşı dostçul olun. Arkadaşlıklar ve hatta işbirlikleri oluşturmak için onlarla bağlantı kurun. Diğer TikToker’larla etkileşim kurmanın bazı kolay yolları, TikTok’larını beğenmek, yorum bırakmak ve mesaj göndermektir.

8. Markalarla İşbirliği Yapın

Bu profesyonel ipucu olmadan TikTok’ta ünlü olmanın hiçbir listesi tamamlanmış sayılmaz… Markalarla işbirliği yapın!

Bir marka işbirliğinin ne olduğu konusunu bilmiyorsanız hemen anlatalım! Bir marka kendileri için markalı içerik reklamı yapmak üzere bir içerik oluşturucuyu işe alır. Elbette belirli ürünleri kullanan fenomenlerin fotoğraflarını ve videolarını görmüşsünüzdür. Bu içeriğe büyük olasılıkla bu ürünleri yapan markalar sponsor oldu. Bu bir marka işbirliği!

Markalar, giderek daha popüler hale gelen influencer pazarlamanın yoğun bir şekilde üzerinde düşüyor. Marka işbirlikleri, harika içerikler oluşturmanın ve bunun için ödeme almanın harika bir yoludur. Bu bir dene-kazan!

Yorum yapın