Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Gönderi Paylaşılır?

Bilgisayardan Instagram’a Post Atma

Uzun zamandır beklenen bir politika değişikliği sayesinde Instagram’da paylaşım yapmak web kullanıcıları için çok daha kolay hale geldi. Instagram nihayet tarayıcı tabanlı arayüzünü yayınlama özelliğini ekledi. Bu, Instagram’ı bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan düzenli olarak kullanan herkes için harika bir haber.

Web’den kolayca erişilebilmesine rağmen, Instagram her zaman güçlü bir şekilde mobil öncelikli bir yaklaşım benimsemiştir. Örneğin, konu içerik yayınlamaya geldiğinde masaüstü kullanıcıları her zaman dışlandı, bu da onları fotoğraflarını çevrimiçi hale getirmek için üçüncü taraf hizmetlerine veya ucuz tarayıcı hilelerine başvurmaya zorladı.

İstediğiniz tarayıcıdan gönderi göndermek için instagram.com’a gidin ve doğrudan mesajlar ve keşif için olanlar arasında yer alan aşağıda gösterilen yeni artı simgesine tıklayın.

Bu, Instagram’a doğrudan yüklemek için bilgisayarınızdan fotoğraf ve videoları sürükleyip bırakabileceğiniz yeni “Yeni gönderi oluştur” penceresini açacaktır. Ayrıca, görüntülerinizi yakınlaştırma ve kırpma seçeneğinin yanı sıra tek bir gönderide birden fazla dosya yükleme olanağına da sahip olursunuz. Filtreler ve düzenleme ayarları bir sonraki ekranda kullanıma sunulur.

Son olarak, mobil uygulamada yaptığınız gibi altyazı ekleyebilir, kullanıcıları ve konumları etiketleyebilirsiniz.

Masaüstü kullanıcıları için harika bir yükseltme olsa da, tarayıcı tabanlı deneyimde ne yazık ki birçok temel özellik eksik. Hikayeler ve kılavuzlar gibi diğer içerik türlerini yayınlama yeteneğinin olmaması dikkat çekicidir. 

Bunlar için, Instagram tarayıcı arayüzünü daha da geliştirmeye karar vermedikçe mobil uygulamayı kullanmaya geri dönmeniz gerekecek.

Ne yazık ki, yeni gönderi özelliği şu anda iPad tabanlı tarayıcılarda çalışmadığından iPad kullanıcıları hala dezavantajlı durumda. Kullanıcılar Instagram.com’un masaüstü sürümünü talep edebilir, ancak şu anda hiçbir gönderi düğmesi görünmüyor.

Umarım, iPad kullanıcıları bu özellik için ağlarken ve şu anda özel bir iPad uygulaması için herhangi bir plan bulunmadığından Instagram bunu düzeltir.

Yorum yapın