Instagram Hikayelere Link Eklemek

Instagram hikayelere link ekleyebilmek için 10.000 takipçi şartı koşuyor. 10K’dan az takipçisi olan kullanıcılar bir süredir hikayelerden bağlantı kurma özelliği istiyor. Instagram Ürün Başkan Yardımcısı Vishal Shah, The Verge ile yaptığı röportajda, Instagram hikaye bağlantılarını tüm hesap boyutlarında kullanılabilir hale getirmeyi test ettiklerini doğruladı.

Testin bir parçası olarak, “platformda sesi ve erişimi” olan belirli hesaplara yeni Instagram hikaye bağlantı etiketine erişim izni verilecek.

Bununla birlikte, bu testin ne kadar yaygınlaştırılacağı veya tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı hala bilinmiyor. O zamana kadar, 10.000’den az takipçiniz olsa bile, hikayelerden trafik çekmenin iki yolu var: 

Instagram Story Link Hack #1: Bir IGTV Videosuna Yukarı Kaydırma Bağlantısı Ekleyin

10K takipçiniz olmasa bile oluşturduğunuz herhangi bir IGTV videosuna yukarı kaydırma bağlantıları ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Instagram hikayenize doğrudan bir bağlantı eklemek kadar basit olmayabilir. Ancak IGTV videolarının; video açıklamasında birden fazla tıklanabilir bağlantı olabilir.

Bu, IGTV videolarını Instagram hikayelerinize bağlantı kurmak için mini bir açılış sayfası olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bir Instagram Hikayesinden Bir IGTV Videosuna Nasıl Bağlantı Verilir:

  1. Bir video kaydedin (15 saniye ile 10 dakika arasında) ve video açıklamasına bağlantılar ekleyerek IGTV’ye yükleyin.
  2. Bir Instagram hikayesi oluşturun. Hikayelerinize, izleyicileri yukarı kaydırmaya ve bağlantılarınızı keşfetmek için IGTV video başlığının yanındaki küçük oku tıklamaya yönlendiren net bir harekete geçirici mesaj ekleyin.
  3. Ekranın üst kısmındaki bağlantı simgesini seçin ve “IGTV videosu”na dokunun. IGTV videonuza artık Instagram hikayenizden yukarı kaydırma bağlantısıyla doğrudan erişilebilir.

*İPUCU: Görüntüleyenleri sözlü harekete geçirici mesaj, ekran metni veya hareketli GIF ile IGTV’nizi izlemek için yukarı kaydırmaya teşvik edin.

Instagram Story Link Hack #2: Instagram Mağazanıza Yukarı Kaydır Bağlantısı Ekleyin

Instagramınıza trafik çekmenin diğer bir yolu profilinize mağazanızı eklemektir. Bunu yapmak için, hesabınızda Instagram Alışveriş’i etkinleştirmiş olmanız gerekir. Bu özelliği aktif hale getirmek için Instagram Alışveriş’i etkinleştirmelisiniz.

Kurulumunuzu yaptıktan sonra, takipçi sayınız ne olursa olsun herhangi bir Instagram hikayesinden mağazanıza bağlantı verebilirsiniz.

Bir Instagram Hikayesinden Instagram Mağazanıza Nasıl Bağlanırsınız:

  1. Hesabınız için Instagram Shopping’i kurun. Bunu Instagram’ın kurulum klavuzunu takip ederek yapabilirsiniz .
  2. Bir Instagram hikayesi oluşturun.
  3. Ekranın üst kısmındaki bağlantı simgesini seçin ve “Mağaza”ya dokunun. Instagram Mağazanıza artık Instagram hikayenizden yukarı kaydırma bağlantısıyla doğrudan erişilebilir.

Instagram Hikayelerinden Daha Fazla Trafik Nasıl Çekilir?

Gerçekten hikayelerden trafik çekmek istiyorsanız, net bir harekete geçirici mesaj eklemek önemlidir. Bu sözlü bir çağrı, ekrandaki bazı metinler, hareketli bir GIF olabilir. 

İzleyicilerin yeni bağlantı çıkartmalarına alışması biraz zaman alabilir, bu nedenle takipçilerinizden bağlantılarınızı takip etmelerini istemek tıklamalarınızı -ve satışlarınızı- gerçekten artırabilir. Henüz bağlantı etiketlerine erişiminiz yoksa, biyografideki bağlantınız üzerinden trafik çekmek için hikayelerinizi kullanabilirsiniz. 

Instagram’da trafik çekmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Yorum yapın