Instagramda Takipçi Arttırma Yöntemleri (2023) 

Instagramda takipçi arttırma yöntemleri oldukça çeşitli olsa da püf noktalarını bilmek ve doğru adımlar atmak her zaman sonuca daha hızlı ulaşmayı sağlar.

Instagram, dijital çağın en popüler sosyal medya platformlarından biridir.  Instagram’ı ister kişisel bir platform olarak kullanın, ister bir markayı, işletmeyi veya blogu tanıtmak için kullanın farketmez. Herkes daha fazla Instagram takipçisi ister. Eğer gizli bir hesap kullanmıyor ve sadece yakın çevrenizle paylaşım yapmak istemiyorsanız, daha fazla takipçi edinmek ve etkileşimlerinizi artırmak istemeniz gayet doğal.

Instagram’da Nasıl Takipçi Artırılır ?

Ancak başarılı bir Instagram hesabı oluşturmak ve yönetmek kolay bir iş değildir. Kullanıcıların dikkatini çekmek için bu kadar çok rekabetin olduğu bir ortamda, Instagram’da yeni takipçileri çekmek ve elde tutmak için bir stratejiye sahip olmak önemlidir. Instagram hesabınızı büyütmek istiyorsanız sosyal medya hedeflerinize ulaşmanın birkaç farklı yolu vardır.

1- Hedef Kitlenizi Belirleyin 

Instagram hesabınızı büyütmeye başlamadan önce neyi başarmayı planladığınızı belirleyin. Daha yüksek takipçi sayısı ve daha fazla beğeni mi istiyorsunuz? Hedef  belirlemek her zaman önemlidir. Sadece Instagram gönderileri oluşturup hashtag’ler kullanmak yerine, bir planınızın olması için erkenden bir strateji oluşturmak da iyidir.

Sosyal medya stratejinizi oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden biri hedef kitledir. İçeriğinizin kime ulaşmasını istiyorsunuz? İçeriğinizle ne tür Instagram kullanıcıları ilgilenir? Bir hedef kitle belirlemek, Instagram içeriğinizi bu kullanıcılara göre uyarlamanıza yardımcı olacaktır.

2- Profil Bilgilerinizi Eksiksiz Doldurun 

Instagram’da yeniyseniz profil bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmakla başlayabilirsiniz. Eğer bir amaca yönelik açılmış bir hesapsa profilde bunu belirtmeniz hedef kitlenizi daha rahat profilinize çekmenizde yardımcı olacaktır.Yıllardır aynı Instagram’ı kullanıyor olsanız bile profil özelleştirip, neye hizmet ettiğinizi veya hangi amaç için kullandığınızı kullanıcıların ilk bakışta anlaması gerekiyor.Öncelikle profilinizin herkese açık olduğundan emin olun. Hesabınız gizliyse gönderilerinizi yalnızca takipçileriniz görebilir, bu da yeni takipçilerin ilgisini çekmeyi zorlaştıracaktır. Yeni takipçilerin sizi kolayca bulabilmesi için gizlilik ayarlarınızı herkese açık olarak ayarlayın. Ayrıca Instagram’ınızı bir işletme hesabı haline getirmeniz, bir işletme hesabına sahip olmanız gerektirdiğini göstermez. İşletme hesabı olarak kullandığınız profilde daha ayrıcalıklı özelliklere sahip olarak, kitleniz ve takipçilerinizi daha iyi tanımanıza yarayacaktır.

3-Profilinizi Tamamlayın

İkinci olarak profilinizin tamamlandığından emin olun. Tam bir profilde profil resmi, biyografi ve en az bir gönderi bulunur. Sizi veya markanızı en iyi temsil eden profil resmini seçin. Birçok işletme kendi logosunu kullanmayı tercih ediyor. Kişisel bir hesap işletiyorsanız yüksek kaliteli, profesyonel bir fotoğrafınızı kullanabilirsiniz. Bu profilinizi daha kaliteli kılacaktır.Biyografi yazarken yeni ziyaretçilerin Instagram’ınızın neyle ilgili olduğunu anlamasını kolaylaştırın.

Instagram’ınız bir işletme sayfasıysa, işletmenizin sağladığı olanaklarla ilgili ayrıntıların yanı sıra fiziksel bir mağazanız varsa konum ve çalışma saatlerini de eklediğinizden emin olun. Eğer varsa işlemtenizin web sitesini profilinize ekleyebilirsiniz. Bir ınfluencer olma yolunda ilerliyorsanız, işbirliklerine açık olduğunuzu belirterek bir mail adresi eklemenizde de fayda var.

Bu çok basit gibi görünebilir ancak daha fazla Instagram takipçisi edinmek istiyorsanız ilginç ve ilgi çekici Instagram gönderileri paylaşmanız gerekir. Hiç kimse orijinal olmayan içerik, bulanık görseller veya sıkıcı paylaşımlar paylaşan bir hesabı takip etmek istemez.Marka kimliğinizi belirlemek ve buna bağlı kalmak, sosyal medyada daha fazla takipçi kazanmanıza yardımcı olacaktır. Hedeflerinizi ve yayınlamak istediğiniz içerik türünü belirledikten sonra, tek yapmanız gereken kaliteli içerikler üretmek olacaktır.

4- Düzenli Paylaşım Yapın

Instagram hesabınız için bir paylaşım stratejisi oluşturmak önemlidir. Çoğunluğun aktif olduğu saatlerde paylaşım yaparsanız, hem aktif bir kullanıcı olduğunuzu insanlara hatırlatır hem de paylaştığınız gönderilerin yerine ulaşmasını sağlarsınız. Bazen geç saatlerde gönderi paylaştığımızda Instagram’ın derinliklerine kaybolduğunu fark ederiz. Neredeyse normal beğeni sayılarımızın yarısı kadar bile beğeni almamış gönderilerimiz vardır. Doğru paylaşım saati ile bu gönderilerimizi de hedef kitleye ulaştırmamız mümkündür.

Düzenli olarak paylaşım yapmak da bi o kadar önemlidir. Yalnızca haftada bir kez paylaşım yapıyorsanız, daha sık paylaşım yapmayı deneyebilirsiniz. Takipçileriniz içeriğinizi beğeniyor ve onlarla etkileşime geçiyorsa bu düzende paylaşım yapmaya devam edebilirsiniz. 

Paylaşım yapmak için en iyi zaman nedir diye düşünüyorsanız, aslında takipçilerinizin ne zaman çevrimiçi olduğuna bağlıdır. Genele hitap etmek istiyorsanız ise, akşam üzeri 20.00- 23.00 suları çoğunluğun işlerini halledip, yemeğini yiyip, uzanıp instagram’da vakit geçirdiği zamanlardır. Bu zamanlarda keşfete düşme ihtimali her zaman daha yüksektir.Tabii her kitle aynı saat diliminde ınstagram’da aktif değildir. Gün içinde ve hafta içinde farklı saatleri deneyin ve hangi tarih ve saatlerin en iyi etkileşimi sağladığını takip ederek size uygun zaman dilimini belirleyebilirsiniz. Paylaşım yapmak için en iyi zaman, hesabınıza ve takipçilerinizin aktif olduğu zamana bağlıdır. Ne sıklıkta paylaşım yapmak istediğinizi ve hesabınız için en uygun zamanların hangileri olduğunu öğrendikten sonra bir program oluşturun. Böylece hem zamandan tasarruf ederek bir düzene girmiş olacaksınız ve daha planlı bir sosyal medya kullanıcısı olacaksınız.

5- Hashtag Kullanın

Hashtag’ler, profilinizin görünürlüğünü artırmanın en iyi yollarından biri olduğundan hashtag kullanımını önemsemenizde fayda var.Hashtagler sizi hedef kitlenize ulaştıracak en önemli araçlardan biridir. Eğer bir yemek tarifleri paylaştığınız Instagram sayfasına sahipseniz, yemeklerle ilgili veya tariflerle ilgili özellikle ingilizce Hashtag kullanarak global çapta büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.

6- Konum Bildirimini Kullanın 

Konum bildirimi de sizi bulunduğunuz konumdaki kullanıcıların karşısına çıkarmak için harika bir özelliktir. Eğer sürekli gezen bir Influencer iseniz, gittiğiniz şehirlerde ve ülkelerdeki mekanların konumlarını girmeniz hem oranın konumuna bakan kullanıcıların karşısına çıkmanızı sağlayacaktır, hem de bu kullanıcıları takipçi olarak kazanma ihtimalinizi artıracaktır.

7- Takipçilerinizle İletişime Geçin 

Takipçilerinizle ve Instagram’daki diğer kişilerle etkileşime geçmek, onların sadakatini kazanmanızı sağlar. Yorumlara cevap vermek, DM’lere cevap vermek, sorulan soruları yanıtlamak takipçilerinizi daha çok memnun etmenize yardımcı olur. Onlarla daha yakından etkileşim kurmak ve harekete geçirmek için Instagram hikayelerinizde onlara da yer verebilir, anketler ve soru-cevaplarla aranızdaki bağı güçlendirerek daha dinamik bir iletişim yakalayabilirsiniz.

Bu gibi maddelere önem verip uygulamaya başladığınızda takipçilerinizdeki artışın farkını kısa sürede görebilirsiniz. Hızla ınstagram’da takipçi kazanmak istiyorsanız, instagram hesabınız için takipçi satın alarak kısa sürede binlerce takipçiye ulaşmanız mümkündür. 

Instagram’da Takipçi Nasıl Satın Alınır ?

Instagram’dan takipçi satın almak istiyor ve güvenemiyorsanız incelediğiniz sitelerin sizden Instagram şifresi isteyip istemediğine mutlaka dikkat edin. Hiçbir siteye sosyal medya hesap şifrenizi vermeniz güvenilir değildir. En çok güvenilen sitelerden biri olan Sosyora’dan Takipçi Satın Alarak güvenli bir şekilde ödemenizi yapıp, kısa süre içerisinde binlerce takipçiye ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir konuyu Sosyora Canlı Destek hattı üzerinden danışabilir, Instagram hesabınızı kısa sürede nasıl büyütebileceğinizi danışmanlarla ücretsiz bir şekilde öğrenebilir, ve size uygun paketlerden faydalanabilirsiniz.

Yorum yapın