Silinen TikTok Videolarını Kurtarma

TikTok son dönemlerde, kullanıcıların yaratıcı videolarını geniş bir kitleyle paylaşabilecekleri en popüler sosyal medya platformlarından biri oldu.TikTok’ta video çekerken bazen bir videonun yanlışlıkla silinmesi veya sistemsel bir hata nedeniyle sistem tarafından silinmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu, özellikle videoyu düzenlemek için çok fazla zaman harcadıysanız sinir bozucu olabilir. Eğer silinen bir videonuzu nasıl geri getireceğinizi araştırıyorsanız, bu yazı sizlere tam da bir rehber niteliğinde olacak.

Silinen veya kaybolan TikTok videolarınızı kurtarabileceğiniz birkaç yöntem mevcut. Bu makalede sizlere nasıl silinen videolarınızı geri getirebileceğinizi anlatacağım. 

Aslında silinen TikTok Videolarınızı doğrudan TikTok platformundan kurtarmanız mümkün değildir.

1. Geri Dönüşüm Kutusundan veya Çöp Kutusundan Geri Yükleyin

Silinen TikTok videolarını kurtarmak için en çok tercih edilen yöntem geri dönüşüm kutusundan kurtarmaktır.Yakın zamanda bilgisayarınızdan bir TikTok videosunu sildiyseniz geri dönüşüm Kutusu veya çöp Kutusu ilk kontrol etmeniz gereken yer olmalıdır. Önce klasörü açın, videoyu bulun ve ardından silinen bir TikTok videosunu geri dönüşüm kutusundan veya çöp kutusundan kurtarmak için “Geri Yükle” seçeneğini seçin. Video bilgisayarınızın ilk bulunduğu dosyaya geri gönderilecektir. Ancak videoyu geri dönüşüm kutusundan veya çöp kutusundan da sildiyseniz, videoyu geri almak için başka teknikler kullanmanız gerekecektir.

2. Videoları Mevcut Bir Yedekten Geri Yükleme

Silinen TikTok videolarını kurtarmak için en çok kullanılan yöntemlerden bir diğeri iste yedekten geri yüklemektir. TikTok videolarınız için yedeklemeyi etkinleştirdiyseniz, silinen videoları bir yedekten geri yüklemek basit bir işlemdir. İOS kullanıcıları için iCloud yedeklemesi varsayılan seçenektir; Android kullanıcıları ise Google Drive’ı veya tercih ettikleri başka bir bulut depolama hizmetini kullanabilir. Yedekleme güncel olduğu ve silinen videoları içerdiği sürece, silinen videoları bir yedekten geri yüklemek genellikle en güvenilir yöntemdir. Silinen TikTok videolarını mevcut bir yedekten nasıl geri yükleyeceğinizi gelin inceleyim : 

Android’de Silinen TikTok Videoları Nasıl Kurtarılır?

Google Fotoğraflar, kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını yedeklemelerine ve saklamalarına olanak tanıyan popüler bir bulut tabanlı depolama hizmetidir. Android cihazınızda otomatik yedekleme özelliğini etkinleştirdiyseniz silinen TikTok videolarınızın Google Fotoğraflar’a yedeklenmiş olma ihtimali vardır. Silinen TikTok videolarınızı Google Fotoğraflar’dan şu şekilde kurtarabilirsiniz:

1. Android cihazınızda Google Fotoğraflar uygulamasını açın.

2. Menüyü açmak için sol üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun.

3. Menüden “Çöp Kutusu” seçeneğini seçin.

4. Burada son 60 gün içinde sildiğiniz tüm fotoğraf ve videoları göreceksiniz.

5. Kurtarmak istediğiniz TikTok videosunu arayın ve üzerine dokunun.

6. Ekranın sağ alt köşesindeki “Geri Yükle” düğmesine dokunun.

7. Video, Google Fotoğraflar kitaplığınızdaki orijinal konumuna geri yüklenecektir.

Not: Silinen TikTok videonuz Çöp Kutusu klasöründe bulunmuyorsa bu, videonun kalıcı olarak silindiği ve bu yöntem kullanılarak kurtarılamayacağı anlamına gelir.

IPhone’da Silinen TikTok Videoları Nasıl Kurtarılır?

iPhone kullanıcısıysanız silinen TikTok videolarınızı Fotoğraflar uygulamasından kurtarabilirsiniz. iPhone’unuzda her video çektiğinizde, bu video otomatik olarak Fotoğraflar uygulamasına kaydedilir. Silinen TikTok videolarınızı kurtarmak için izleyebileceğiniz adımlar şunlardır:

1. iPhone’unuzda Fotoğraflar uygulamasını açın.

2. Ekranın altındaki “Albümler” sekmesine dokunun.

3. “Son Silinenler” albümüne gidin.

4. Son 30 gün içinde sildiğiniz tüm videoları görebilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz TikTok videosunu seçin.

5. Ekranın altındaki “Kurtar” düğmesine dokunun.

6. TikTok videonuz film rulonuza geri yüklenecek ve tekrar TikTok uygulamasında mevcut olacaktır.

Silinen TikTok videolarını kurtarmak için DiskInternals Video Recovery’yi uygulamasını kullanabilirsiniz. DiskInternals Video Recovery silinen videoları kurtarmak için en çok tercih edilen programlardan biridir.

DiskInternals Video Recovery’yi kullanarak silinen TikTok videolarını kurtarmak için programı indirip yüklemeniz gerekmektedir. Silinen videoların depolandığı depolama cihazını seçtikten sonra silinen dosyaları bulup kurtarabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı size adımlarla anlatacağım:

1. DiskInternals Video Recovery’yi indirin ve uygulamayı açın.

2. Silinen videoları bulabilmeniz için, ‘’Tara’’ seçeneğine tıklayın

3. Silinen videoyu bulduktan sonra sağa tıklayıp ‘’Kurtar’’ seçeneğine tıklayın.

4. Kurtarılan videoyu kaydedin.

​​

Silinen TikTok Taslak Videolarınızı Nasıl Geri Alabilirsiniz?

TikTok taslak videolarınızı yanlışlıkla sildiyseniz bunları kurtarmanızın birkaç yolu mevcuttur. Silinen taslaklarınızı geri almayı denemek için deneyebileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

1. TikTok uygulamasını açın ve profilinize gidin.

2. “Taslaklar” sekmesine tıklayın.

3. Sayfanın en altına gidin ve “Silinmiş” klasörüne tıklayın.

4. Silinen taslaklarınızın hala orada olup olmadığını kontrol edin.

5. Silinen taslaklarınız “Silinenler” klasöründe değilse, TikTok taslaklarınızın bir kopyasını otomatik olarak oraya kaydettiği için cihazınızın fotoğraf veya video galerisine bakmayı deneyin.

6. Silinen taslaklarınızı hala bulamıyorsanız, bunları kurtarmak için ekstra bir araç kullanmanız gerekmektedir.

Bir TikTok videosunu yanlışlıkla silerseniz hızlı hareket edin, çünkü ne kadar uzun süre beklerseniz videonuzu kurtarma ihtimaliniz o kadar azalacaktır. Her zaman ilk önce son silinenler klasörünü kontrol edin: TikTok, silinen videoları 30 güne kadar saklayan bir son silinenler klasörüne sahiptir. Son olarak videolarınızı yedeklemeyi unutmayın. Videolarınızı telefonunuzun saklama alanına yedeklemek her zaman kurtarıcı bir çözüm olacaktır. Eğer TikTok platformunda her çektiğiniz videoyu telefona otomatik indirme özelliğiniz aktif değilse, onu aktif ederek videolarınızı tek tek kaydetmek ile uğraşmadan, TikTok tarafından vizdeolarınızın otomatik kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

Şunlar da ilginizi çekebilir :

1- TikTok’ta Video Silince Ne Olur?
2- TikTokta Videoyu Nasıl Silerim ?

Yorum yapın