Spotify Premium Özellikleri

Spotify uygulaması milyonlarca kullanıcıyı müzik dünyasında bambaşka bir noktaya taşımaya devam ediyor. Herkes müzik dinlemeyi sever. Fakat Spotify kullanıcılara müzik dinlemekten daha fazlasını sunuyor ve onların kendi alanlarını kişiselleştirmeleri için birçok özellik sunuyor. Bu özelliklerin en önemli olanları Spotify Premium’da yer alıyor. Neden Spotify Premium indirmeliyim? diye düşünüyorsanız ve Spotify Premium Özelliklerini merak ediyorsanız işte bu yazı tam da bir rehber niteliğinde.

Bu Yazıda Spotify Premium’un sağladığı hizmetler hakkında tüm bilgileri anlatacağız. Neden Spotify Premium indirmeniz gerektiğine dair özelleştirilmiş hizmetleri sizinle paylaşacağız.

1 ) Kitaplık

Spotify’ın kitaplığını kullanarak favori sanatçılarınızı, albümlerinizi ve şarkılarınızı hızlı ve kolay erişim için kaydedebilirsiniz. Kitaplığınıza müzik eklemek çok basit ve sınırsızdır. Dilediğiniz kadar şarkıyı kitaplığınıza ekleyebilirsiniz, Spotify bu konuda bir limit koymaz.

2 ) Playlist / Çalma Listeleri 

Çalma listeleri Spotify’ın en popüler özelliklerinden biri ve çoğu kullanıcının Spotify’da en sevdiği özelliklerden biri. Bir kullanıcının dinlediği müzik türlerinin toplandığı çeşitli çalma listelerine erişmesini sağlarken, aynı zamanda kullanıcının kendi Spotify Playlistini oluşturmasına da imkan tanıyor. Böylece tüm kullanıcılar birbirinin müzik zevkinden faydalanmış oluyor ve bu bence harika. Eğer bir Rock müzik dinleyicisiyseniz, dinlediğiniz müziğe benzer müziklere ya da dinlediğiniz sanatçının yaptığı müzik türünde üretim yapan diğer sevilen sanatçılara ulaşmanız mümkün. Böylece sizin zevkinize uygun müzikleri keşfetmek zorunda kalmayarak, kulağınıza hitap eden müzikleri tek bir çatı altında bulabileceksiniz. Örneğin bir Rap müzik dinleyicisi iseniz, bir rap müzik çalma listesini takip ederek son çıkan güncel Rap müziklerden haberdar olabilir, daha önce dinlemediğiniz ama tarzınıza hitap eden sanatçıları keşfedebilirsiniz. Başka platformlarda milyarlarca müzik arasında kaybolmadan size hitap edeni karşınıza kolayca çıkaran çalma listelerini sınırsız bir şekilde dilediğiniz gibi takip edebilirsiniz.

3 ) Ses Ayarlarını Özelleştirme

Spotify sizin müzik dinleme zevkinize o kadar önem veriyor ki, ses ayarlarını özelleştirebilmeniz için size bir özellik sağlıyor. Bu özellik sayesinde müziği hangi şekilde dinlemek istiyorsanız o şekilde dinleyebiliyorsunuz. Sesin kalitesini dilediğiniz gibi ayarlayabilir ve bunu tüm şarkılara uygulamak için ayarlarınızı kaydedebilisiniz. 

Ayrıca Spotify’da bir playlist dinlerken ya da kendi kütüphanenizden şarkılarınızı dinlerken, şarkı bitiminde bir sessizlik olmaması için peşinden gelen şarkıyı çalan şarkıya bindirerek estetik bir geçiş uygulayabilirsiniz.

4 ) Birçok Cihazdan Bağlanabilme

Spotify’a dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman bağlanabilirsiniz. İster ipad kullanarak, ister arabınızda, ister cep telefonunuzda, ister Web versiyonu ile Spotify’a erişim çok kolaydır. Böylece evde, arabada, yolda, dilediğiniz yerde müzik hayatınıza olabilir ve kesintisiz bir şekilde müzik dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

5 ) Reklamsız Dinleme

Spotify Premium’un en sevilen özelliği kesinlikle reklamsız dinlemedir. Spotify’daki hem görsel hem de işitsel reklamlar sizi çok fazla rahatsız etmeyebilir. Ama bir parti esnasında, ya da keyifli bir tatil yolculuğunun en eğlenceli anında kimse müziğin kesilmesini, ve müzik dinleme olayında mola vermeyi tercih etmez. Spotify Premium sayesinde reklamsız bir şekilde dilediğiniz kadar peşpeşe müzik dinlemeniz mümkündür.

6 ) Yurtdışında Ücretsiz Kullanım 

Spotify Premium’u yurtdışında yani Spotify hizmeti aldığınız ülke dışındaki herhangi bir ülkede ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Fakat Spotify’ın ücretsiz versiyonunu yurt dışında sadece 14 gün geçerli olacak şekilde dinleyebilirsiniz. Yurt dışında keyifli bir akşam yürüyüşünde müzik size eşlik etsin istemez misiniz ? Sınırsız erişim her zaman daha faydalı olacaktır.

7 ) Şarkıları Başa Sarabilme

Spotify’ın ücretsiz sürümünde maalesef ki bir dinlediğiniz şarkıyı tekrar başa saramıyorsunuz. Bir sonraki şarkıyı dinlemeye geçmek zorundasınız. Fakat Spotify Premium versiyonu ile şarkıyı defalarca başa sarabilir, hatta üst üste çalma butonu ile çok sevdiğiniz bir şarkıyı siz durduruna kadar arka arkaya defalarca dinleyebilirsiniz. İster bir önceki şarkıya geçiş yapın, ister beğenmediğiniz şarkıları sınırsız şekilde atlayın. Tamamen size kalmış.

7 ) Çevrimdışı Dinleme

Eğer Spotify Premium üyesi değilseniz internet olmadığı sürece bu uygulamadan faydalanmanız imkansız. İnternet olmadığı takdirde hiçbir şekilde Spotify müzik dinlemenize izin vermez. Spotify Premium ile internet erişiminiz olduğu bir ortamda dilediğiniz kadar şarkıyı uygulamanıza indirebilir ve çevrimdışı olduğunuz ortamlarda bile keyfini çıkarabilirsiniz. Örneğin ; metroda giderken müziğiniz birden kesilse yolculuğunuzun tadı biraz kaçabilir. Bunun olmaması için sevdiğiniz müzikleri çevrimdışı olarak indirip kesintisiz dinleme hakkına sahip olabilirsiniz.

Spotify ayrıca kullanıcılara çeşitli ödeme paketleri de sunuyor. Öğrencilerin bütçe dostu olurken, kalabalık aileleri de düşünmeyi ihmal etmiyor. Böylece kullanıcılara fiyatta yardımcı olarak uygulamadaki sadakati de artırmış oluyor. Spotify’ın çeşitli paketlerinden ve ödeme yöntemlerinden faydalanarak kolayca Spotify Premium üyesi olup, müziği farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. 

Yorum yapın