TikTokerlar Ne Kadar Kazanıyor?

TikTok fenomenleri ne kadar kazanıyor? Sorusunun cevabı günümüzde en çok merak edilen konular arasındadır. Her yaştan kişinin çeşitli videolar paylaştığı bu platformun tüm dünyada üye sayısı 800 milyon civarında olması ilgiyi daha fazla artırmaktadır.

TikTok Fenomenlerinin Kazandıkları Ücretler

TikTok videoları çekmek tüm dünyada artık bir akım haline geldi. İnsanlar değişik konular bulup videolar çekerek milyonlara kendini ifade etmek için adeta yarışıyorlar. Sosyal medya platformları arasında giderek artan popülaritesi ile Tiktok çılgınlığı giderek artmaktadır.

Bu platformun merkez yeri Çin olmakla birlikte 2018 yılındaki değeri 75 milyar dolar olarak belirtilmiştir. Sosyal medya platformu aracılığı ile reklam firmaları markalarının reklamlarını Türk ve yabancı Tiktok fenomenlerine yaptırarak fenomenlerin para kazanmasını sağlamaktadırlar. Burada takipçi sayısı çok önemli bir faktördür. Örnek olarak Takipçi sayısı 100 bin olan bir Türk Tiktok fenomenleri ayda yaklaşık olarak 250 ila 1000 dolar arasında para kazanabilirler.

Bu şekilde para kazanmayı hem eğlenceli hem de kolay bulan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle gençler arasında giderek yaygınlaşan Tiktok fenomenliği için gençler ilginç ve dikkat çekici videolar çekmek için çok büyük çabalar harcamaktadırlar. Çünkü ilgi çekici videolar takipçi sayısını artırarak izlenme rekorları kırabilir. Bu durumda ünlü markaların firmaları kişilere ulaşarak reklamlarını yapmalarını isteyecektir. Takipçi sayısı 1 milyondan fazla olan Türk Tiktok fenomenleri ayda 1000 dolar ile 5000 dolar arası para kazanabilirler. Fakat bunun yanı sıra bunun yarısı kadar takipçisi olan fenomenler ayda 1 milyon dolar gibi bir miktarı da kazanabilir. Bu sosyal medya platformunda kazancı etkileyen pek çok neden vardır.

TikTok Fenomenleri Zirvesindeki İsimler Ne Kadar Kazanıyor?

TikTok Fenomenleri zirvesindeki İsimler ne kadar kazanıyor? Bu fenomenler ne yaparak bunları kazanıyor? Şeklinde olan soruların cevapları TikTok ile para kazanmak isteyenlerin takip ettiği konular arasındadır. Son yıllarda özellikle gençler arasında popüler olan fenomenlik kazançları ile pek çok kişinin ilgi odağı haline gelmiştir.

Ülkemizde de iyice yaygınlaşan bu fenomenlik Türk TikTok fenomenleri kazançları ile de merak uyandırmaya ve ilgi çekmeye devam ediyor. Tüm dünya çapında en çok kazanan fenomenleri sizin için araştırdık.

En çok kazanan yabancı tik tok fenomenleri arasında ilk sırayı Charlie D’Amelio almaktadır. Takipçi sayısı 100 milyonu aşan ilk Tiktoker olan fenomenin video başına kazandığı para gerçekten inanılmaz rakamlardan oluşuyor. Charlie videolarından 16 bin ila 40 bin dolar arası inanılmaz kazançlar elde etmektedir.

İkinci Sırada olan Addison Rae Easterling isimli kişi yabancı Tiktok fenomenleri arasında en fazla kazanan isimlerden biri. Video başına kazandığı rakam ise 10 bin ile 26 bin dolar arasıdır.

Bundan sonraki sıralamada gelen isimler arasında Bella Poarch, Dixie D’Amelio, Spencer X, Loren Gray, Michael Le, Josh Richards gelmektedir. Tüm bu dünyaca ünlü yabancı Tiktok fenomenleri yükledikleri videolar ile inanılmaz rakamlar kazanmaktadırlar.

Bu isimler arasına giren tek Türk Tiktok fenomenleri arasında olan isim CZN Burak olarak geçmektedir. En merak edilen konu bu Türk TikTok fenomeni kazancı ise 3 bin ile 7600 dolar arasındadır. Burada verilen rakamlar tamamen analizlerimize göre yapılmıştır. Tamamen tahmini verilere dayanarak bir hesaplamanın ardından Cellat36, yayınlanan video başına  tahminen $772 – $1930 arası bir gelir elde etmektedir. Tiktok'ta video başına ne kadar gelir elde edildiği tam olarak kesinleşmemiştir. Açıklanan son bildirilerden sonra TikTok üzerindeki her bin izlenmeden para kazanıldığı iddia edilmiştir.

TikTok Fenomenlerinin Neler Yaparak Para Kazanıyorlar?

TikTok sosyal medya platfomu ücretsiz bir platformdur. Buna rağmen bu platformdan para kazanmak giderek artmaya başlamıştır. Bu sosyal medya kuruluşundan fenomenler neler yaparak para kazanmaya başlarlar?

TikToktan para kazanmanın yollarından biri de canlı yayın açmaktır. Örneğin takipçi sayısı 1000 sayıda aşmış Türk Tiktok fenomenleri canlı yayın açarak bir konu hakkında bilgi verebilir ve bağış toplayabilirler. Burada en fazla 2000-4000 dolar arası kazanırlar. Çoğu fenomen ilk başta hesaplarındaki takipçi sayısını yüksek göstermek adına sitemizde de satışını yaptığımız TikTok takipçi satın al sayfamızdaki hizmetlerden yararlanmışlardır.

Gerek Türk Tiktok fenomenleri olsun gerek yabancı Tiktok fenomenleri olsun asıl kazancı ünlü markalar yaptıkları anlaşmalarla sağlarlar. Markalar Tiktok fenomenlerine her 1000 izlenme karşılığı ücret öderler.  TikTok sosyal medya reklam geliri paylaşma programı genel olarak bünyesinde bulunmamaktadır. TikTok Burada kazançtaki en önemli unsur ünlü markalarla anlaşmak ve ürünlerini tanıtmak olmalıdır. TikTok videonuzu Instagramda paylaşarak takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Çekmiş olduğunuz videolarınız ne kadar çok izlenirse o kadar fazla takipçiniz olacaktır.