Twitch’te Yayın Nasıl Açılır ?

Twitch aslında uzun zamandır var olan fakat özellikle son 3 yıldır piyasada en çok kazanç sağlayan ve popüler olmuş platformlarından biridir. Pek çok içerik oluşturucunun canlı yayın açarak para kazanması,izleyicileri bile yayıncı olmaya ikna etmeye yetecek düzeyde. Twitch platformuna yeni giren, veya girmek isteyenlerin en çok merak ettiği soru ‘’Twitch’te Yayın Nasıl Açılır ? sorusu oldu.

Bununla birlikte, Twitch dünyasında ve canlı yayınlarda yeniyseniz nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Bu kılavuzda, Twitch’te tam olarak nasıl yayın yapacağınızı kısa sürede öğrenerek kazanç elde etmeye hemen başlayabilirsiniz.

Twitch, oldukça kalabalık bir platform olmanın yanı sıra içerisinde ciddi rekabetler barındıran bir uygulamadır. Bu sebepten her gün yeni içerik fikirleri bulmak, ya da içeriklerinizi zenginleştirmek ve bu rekabet ortamında kaybolmamak için işinizi sağlama almalısınız.

Twitch Ne İşe Yarar ?

Twitch de diğer uygulamalar gibi bir çok alanda içerik üretip izleyicilerle buluşturmanızı sağlayan bir platformdur ve anlık olarak ne yaptığınızı merak eden insanlar için oturup sizi saatlerce izleyebilmeleri harika bir fırsat. Özellikle de kitlesi olan veya oluşmakta olan kullanıcılar için bu harika.

Ayrıca izleyicilerinizle bir ilişki krumanıza yardımcı olarak onlarla etkileşim oluşturmanızı sağlar. Sohbet odası aracılığıyla izleyicilerinizle gerçek zamanlı olarak iletişim kurabilir ve sohbet edebilirsiniz. Eğer gerekli adımları izlerseniz, kısa sürede kendi kitlenizi oluşturup güçlü bir bağ kurarak, izleyicilerinizin sadakatini kazandığınızı fark edeceksiniz. 

Tabii ki bu platformun en önemli getirisi para kazanabilmeniz oalcaktır. Belirli bir seviyeye geldikten sonra Twitch tarafından onaylanarak para kazanmaya hazır hale gelmiş bir profil olacaksınız. 

Twitch’de Yayın Nasıl Açılır ?

Twitch’de uzun süreli ve sağlam bir yayın açabilmeniz için bir sağlayıcı indirmeniz gerekmektedir.OBS’yi kurmak için OBS’yi aç.

  • Ayarlar’a girin.
  • Stream’i seçin.
  • Hizmeti Twitch olarak ayarlayın ve en hızlı kurulum için Hesabı Bağla’ya tıklayın.
  • Kullanıcı adın ve şifrenle Twitch’te oturum açın. 

Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki ismine tıklayarak gösterge paneline tıklayın ve ekrandaki şifreyi bir yere not alın. OBS’nin ana menüsüne dönün  ve ayarlar – yayın ayarlarına girin. İstenen şifre kısmına not aldığınız şifreyi girin. Yayını başlat tuşuyla yayınlarınızı başlatabilirsiniz.

Artık bir Twitch Yayıncısı olmaya hazırsınız. Dilediğiniz içeriklerle yayınlar oluşturarak izleyicilerinizle buluşabilirsiniz.

Twitch’ten Nasıl Para Kazanılır ? 

Twitch de TikTok platformu gibi kullanıcılardan gelen bağışlarla ek gelir elde etmenizi sağlıyor. Bu sayede kazanç elde etmeye başlar ve hesabınızı büyütürsünüz. Ayrıca bağışlar sayesinde izleyicilerinizle etkileşiminiz daha çok kuvvetlenir ve aranızdaki bağ sayesinden kalıcı bir kitleye sahip olabilirsiniz.

Bağışlara ek olarak markalarla işbirliği yaparak da gelir elde etmeniz mümkün. Hatta aklınıza gelmeyecek paralar kazanabilirsiniz. Eğer profiliniz yüksek aboneli bir profilse ve çok fazla izlenmeye başladıysanız markaların dikkatini çekmeniz çok uzun sürmeyecektir. Büyük markalar kendi ürünlerini veya markalarını tanıtmak için yüksek etkileşim alan yayıncılarla işbirliği yaparak onların  kitlelerine ürünlerini ucuz yoldan tanıtmayı tercih ediyor. Hatta bu işbirliği çoğu eski reklam taktiklerinin bile yerine geçebilecek kadar etkili bir yöntem. Böylece hem siz markadan bir gelir elde etmiş olacaksınız, hem de marka sizin üzerinizden bir kitle elde etmiş olacak.

Tabii bunun yanında içeriklerinizin kalitesi, sisteminizin kalitesi ve kendinizi bu işe ne kadar adadığınız da bi o kadar önemlidir. Twitch’de yeteri kadar emeğinizin karşılığını alamadığınızı düşünüyorsanız, veya bu platforma yeni katılmış bir kullanıcısıysanız, zaman kaybetmeden hemen Twitch İzlenme satın alarak, diğer kullanıcılara yetişin ve siz de platformda yerinizi alın. 

 Son zamanlarda en çok popüler olan yayıncılara bir göz atalım ; 

Twitch’de En Çok İzlenen Yayıncılar : 

1 ) Elraenn

Sohbet ve Oyun içerikli yayınlar yapan ve Elraenn adıyla bilinen Tuğkan Gönültaş Twitch’te kazık çakmış diyebileceğimiz isimlerden biri oldu ve herkes tarafından bilinen bu yayıncının şu an 2.2 Milyondan fazla takipçisi var.

2) Kendine Müzisyen

Müziğe olan ilgisiyle önce YouTube’da cover şarkılarla belirli bir kitle edinmiş olan ve Kendine Müzisyen adıyla bilinen Kemal Can Parlak, Twitch’de de harika bir kitle edinerek milyonlara hitap etmeye devam ediyor.

3 ) Jahrein

Jahrein kullanıcı adıyla bilinen Ahmet Sonuç hem YouTube’da hem de Twitch de Sohbet Ve Oyun içerikleri üreterek yine milyonlara hitap etmeyi başarmış ve milyonlarca kitleye kendini sevdirmiş yayıncılardan biri olarak en çok izlenen yayıncılar listesine girmeyi başarıyor.

4 ) Wtcn

Espor sektöründen Twitch platformuna yönelen ve orada da muhteşem başarılara imza atan Ferit Karakaya, Wtcn adıyla Twitch’in en sevilen yayıncılarından biri oldu ve kariyerine kariyer ekledi.

5 ) Hype

Sohbet ve Oyun kategorisinde içerikler üreten ve severek izlenilen Çağrı Ergün sektörde Hype adıyla tanınıyor. Yazılıma ve müziğe olan ilgisi ile içeriklerini zenginleştirmeye devam eden Çağrı Ergün, neşeli karakteriyle kitlesinin en çok severek izlediği yayıncı olmayı başarıyor.

6 ) Pqueen

Kadın yayıncılardan ismini sektöre altın harflerle kazıyan Pelin Baynazoğlu, muhteşem karakteriyle yıllardır milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor ve sohbet oyun içerikleriyle yayınlarını daha eğlenceli hale getiriyor. 

Milyonlarca izleyiciye sahip olan bu platformda siz de hemen yerinizi almak istiyorsanız, en uygun Twitch Takipçi  paketlerini satın alın ve en çok izlenen yayıncılardan biri olarak kazancınıza kazanç katın.

Yorum yapın