YouTube’dan Nasıl Müzik İndirilir ?

YouTube milyonlarca kullanıcının birçok amaçla kullanıldığı ve zamanın bir kısmını harcadıkları bir platform olarak, çoğu müzik dinleme ve video izleme platformlarını sollamış durumda. Youtube çeşitli şarkıları online olarak ücretsiz dinlemeye ve ücretsiz video izleme izin verdiği için de çok tercih edilen bir platformdur. Fakat bazen şarkı dinlerken reklamlardan dolayı kesintiye uğrayabilir veya bir filmin tam ortasında kesintiye uğrayabilirsiniz. Bu durum biraz tad kaçırıcı olsa da çözümleri mevcut. YouTube şarkılarını indirip reklamsız ve kesintisiz bir şekilde dinlemek istiyorsanız sizin için hazırladığım bu rehberi incelyin.

Bir YouTube şarkısını veya video sesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. YouTube’dan müzik indirmenin en kolay ve güvenilir yolu, YouTube müziklerini çevrimdışı dinlemeyi kolaylaştıran bir hizmet olan YouTube Music Premium’a abone olmaktır. Premium’a sahip değilseniz, 4K Video Downloader ve MediaHuman gibi ücretsiz uygulamalar da dahil olmak üzere YouTube’dan müzik indirmenin diğer yolları da vardır. Ya da videodan ses çıkaran ve videodaki sesi indirmenizi sağlayan uygulamalar mevcut. Bu sesleri MP3 gibi bir ses dosyasına dönüştüren çevrimiçi bir YouTube dönüştürücü de deneyebilirsiniz. 

YouTube Premium üyesiyseniz reklamsız oynatmanın ve yalnızca sesli arka planda oynatmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Daha da önemlisi, şarkıları YouTube Music’ten mobil cihazınıza indirebilir ve ardından çevrimdışı olarak dinleyebilirsiniz. Fakat YouTube Music Premium üyesi değilseniz, ihtiyaç duyduğunuz şarkıları bilgisayarınıza indirmek ve ardından bunları mobil cihazınıza aktarmak için profesyonel bir sağlayıcı kullanmalısınız.

1- 4K Video Downloader 

4K Video Downloader kurulum dosyasını indirip yükleyin. Bilgisayarınızın web tarayıcısında https://www.4kdownload.com/products/product-videodownloader adresine gidin, ardından sayfanın sol tarafındaki 4K Video İndiriciyi Edin’e tıklayın.Kurulum dosyasının indirilmesi bittiğinde, bilgisayarınızın işletim sistemine bağlı olarak aşağıdaki adımları izleyin :

Windows: Kurulum dosyasına çift tıklayın ve ardından ekrandaki kurulum talimatlarını izleyin.

Mac: Kurulum dosyasına çift tıklayın, gerekirse kurulumu doğrulayın, 4K Video Downloader uygulama simgesini “Uygulamalar” klasörüne sürükleyin ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.

Daha sonra bilgisayarınızın web tarayıcısında YouTube adresine giderek YouTube’u açın, ardından müzik indirmek istediğiniz videoyu seçin. Videonuzu seçtikten sonra yukarıda bulunan URL’sini kopyalayıp geri uygulamaya geri dönün ve karşınızda girmeniz gerekli olan kutucuğa girin.Videonun indirilmesinin bitirmesini bekleyin. “Video İndir” seçeneği açıldığında butona tıklayın ve Sesi Çıkar’ı seçin. Karşınıza çıkan pencereden müziği hangi formatta indirmek istediğinizi seçin ve bilgisayarınıza aktarın.

2- Mediahuman

https://www.mediahuman.com/youtube-video-downloader adresine gidin ve sizin için uygun olan sürümü indirin. Mac veya windows bilgisayar kullanıyorsanız bu yazılımı indirmek için uygun bağlantılar mevcuttur ve size uygun olanını seçip indirmeye başlayabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde kurulumunuzu tamamladıktan sonra uygulamayı açınız.İndirmek istediğiniz YouTube videosunun URL’sini kopyalayın. Bunun için tek yapmanız gereken YouTube’u açmak, videoyu bulmak ve ardından URL’yi uygulamadaki panonuza kopyalamak. Bu noktada video indir butonundan karşınıza çıkan formatlardan birini seçmelisiniz. Videonuzu ister video olarak ister ses olarak indirmeniz mümkündür.

YouTube’dan müzik indirmek için bir uygulama indirmekle uğraşmak istemiyorsanız online sağlayıcılardan yardım alabilirsiniz. Birçok YouTube’dan MP3’e dönüştürme web sitesi mevcuttur, ancak hepsi güvenli değildir. Bir çevrimiçi dönüştürücüden indirmeden önce her güvenilir bir site kullandığınızdan emin olmalısınız.

En Çok Kullanılan YouTube MP3 Dönüştürücü Programları : 

1 ) ByClick Downloader

 720p, 1080p, 4K ve 8K çözünürlüğe kadar destek veren ve hem müzik hem de çalma listesi indirebileceğiniz programlardan biridir. Sadece YouTube değil Facebook, vimeo gibi diğer platformlar üzerinden video indirmenize de izin veriyor.

2 ) TubeMate

Kullanımı en kolay olan sağlayıcılardan biri olan TubeMate arayüzü olarak YouTube’a çok benziyor. Bir videnonun linkini uygulamaya girmenize gerek kalmadan uygulamanın içerisindeki arama butonundan indirmek istediğiniz şarkıyı seçip yanında bulunan indirme butonuna tıklayarak kolayca indirebilirsiniz. 

3 ) OnlyMP3

OnlyMP3 dönüştürücü çevrimiçi dönüştürücülerden biridir. Tarayıcınızdan OnlyMP3 sitesine girerek karşısınıza çıkan arama çubuğuna YouTube’dan sesini indirmek istediğiniz şarkı veya videonun linkini girmelisiniz. Sonrasında dönüştür butonuna tıklayarak videonuzun indirilmesini beklemelisiniz. Dilerseniz dosyayı bilgisayarınıza kaydedip telefonunuza aktarabilir ve istediğiniz gibi dinleyebilirsiniz.

4 ) Keepvid 

Keepvid hem bilgisayara uygulama olarak indirip kullanabileceğiniz, hem de online olarak web tarayıcıları üzerinden erişebileceğiniz bir platformdur. Keepvid yine TubeMate ile benzer özelliğe sahip olarak uygulama içerisindeki arama çubuğundan videonuzu seçip, hızlı bir şekilde indirmeniz mümkündür.

5 ) Newconverter.online

Newconverter.online çevrimiçi müzik ve video dönüştürücü sitelerinden farklı olarak hızlı indirim sağlamasıyla da çok tercih edilen bir sağlayıcı olmuştur. Farklı bit hızları ve farklı dosya boyutlarıyla indirme seçenekleri oldukça çeşitlidir. Diğer sağlayıcılardan daha  hızlı indirme süresiyle beklemeden kolay bir şekilde videolarınızı dönüştürebilir, dönüştürdüğünüz videoları dilediğiniz gibi dinleme başlayabilirsiniz.

6 ) AnyVideo Converter Free

AnyVideo Converter Free de hızlı indirim sağlamasıyla ve tüm bilgisayarları desteklemesiyle çok fazla tercih edilen bir uygulamadır. Dilerseniz bilgisayarınıza indirebilir ve video bağlantısını arama çubuğuna kopyalayıp indirmeye başlayabilirsiniz. Bu araç sadece YouTube değil birçok popüler formatı desteklediği için de çeşitli seçeneklerle kullanıcıları memnun etmeye devam ediyor. Bu sayede çoğu kullanıcın ilk tercih ettiği bir platform haline geliyor.

Yorum yapın